Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV v Praze

Dopravně bezpečnostní akce - nízkorychlostní váhy

Dne 8. 11. 2018 jsme si se žáky SPŠ vyzkoušeli dopravní vážení silničních vozidel v praxi. V rámci kroužku ,,Mladý dopravák“ jsme při Dopravně bezpečnostní akci na parkovišti v pražských Letňanech zvážili nákladní vozidla. Pro zajímavost jsme si nechali zvážit i náš školní autobus. Žáci měli možnost vidět nejen přípravu a použití nízkorychlostních vah, ale i následné vyhodnocení možného přetížení vozidel. Podívali se i na vybavení interiéru vozidla a vyslechli si možné řešení při přetížení a následnému uložení sankce. Nízkorychlostní váhy se těšily velkému zájmu, žáci ocenili ukázku v terénu a doprovodný výklad svých učitelů kpt. Ing. Michala Sychry a kpt. Ing. Tomáše Bendy, MBA. Děkujeme za zajímavé odpoledne a budeme se těšit na další dopravně bezpečnostní akci.