Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV v Praze

Vzpomínáme na přijímací řízení

Dle dosavadních informací se přijímací zkoušky na SPŠ uskuteční 14 dní po znovuotevření škol. V této nejisté době zatím nevíme, kdy se tak stane, ale do té doby si můžete přečíst, jak na přijímací řízení vzpomínají naše redaktorky školního časopisu "Ozvěny z Hrdlořez" Veronika Konrádová a Kamila Staňková ze 2. C.


Jsou tomu již dva roky, co jsme udělali my, žáci druhého ročníku, své první krůčky ke studiu zde na naší škole. Stejně tak se teď blíží první krůčky letošních deváťáků a budoucích prváků. Právě toto nás motivuje sepsat tento článek a zavzpomínat na to, jaké bylo přijímací řízení pro nás.
Obě jsme se společně shodly, že nervozita byla cítit na každém rohu, okolo sebe jsme vnímaly spoustu žáků usilujících dostat se na tuto školu a musíme říct, že na sebevědomí nám to nepřidalo, ba naopak. Samotné přijímací řízení ale nebylo tak strašné, jak se zdálo. Všichni jsme usedli za lavice a začali psát didaktické testy z českého jazyka a matematiky, které měly prověřit naše vědomosti. Didaktický test z češtiny obsahoval dlouhé texty, se kterými si někteří z nás nevěděli rady, a matika zahrnovala logické myšlení nad úlohami, což člověka podporovalo v jeho nervozitě a pocitu neúspěchu. Mezi testy byla krátká přestávka, a tak jsme mohli diskutovat o výsledcích, což nás opravdu někdy rozhodilo, když každému vyšlo něco jiného. Následovala další přestávka a druhá část přijímacího řízení, všichni jsme se převlékli do sportovního oděvu a šli překonávat další překážky. Jako první jsme zdolali člunkový běh 4x10 m a poté celostní motorický test, při němž jsme se řádně zapotili.
Nakonec však vše dobře dopadlo, protože jinak bychom tu my dvě nebyly. I přestože bylo pár úrazů, a ani nám se nevyhnuly, tak jsme si to v podstatě užily. Domů jsme šly s pocitem napětí a očekáváními, jak vše dopadne.
Závěrem bychom chtěly tímto popřát hodně štěstí uchazečům. Ať vám vše vyjde podle vašeho očekávání jako nám. Není se čeho bát.

Aktuality

Jsme velmi pyšní, že se naši žáci aktivně podílejí na občanské pomoci v této nelehké situaci. Děkujeme. {phocagallery view=switchimage|basicimageid=806|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}
Dle dosavadních informací se přijímací zkoušky na SPŠ uskuteční 14 dní po znovuotevření škol. V této nejisté době zatím nevíme, kdy se tak stane, ale do té doby si můžete přečíst, jak na přijímací řízení vzpomínají [...]
Vybraní žáci maturitního ročníku Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze se dne 5. března 2020 zúčastnili plánované návštěvy Oddělení soudního lékařství a toxikologie Masarykovy nemocnice v Ústí nad [...]
14. únor, tento den je především svátek zamilovaných. Všude jsou slevy, srdíčka, romantické citáty, růže a nespočet dalších zaláskovaností. Pro nás, žáky čtvrtého ročníku VPŠ a SPŠ MV v Praze, byl tento den o úplně [...]
Vážení zákonní zástupci žáků, milé žákyně, milí žáci,   v souvislosti s opatřením Vlády ČR, kterým se z důvodu preventivní ochrany obyvatelstva před nákazou nemocí Covid-19 zakazuje realizovat [...]
VÝUKA ZRUŠENA! V souvislosti s opatřeními Vlády ČR k omezení šíření viru COVID-19 je do odvolání zrušena veškerá výuka vyššího a středního policejního vzdělávání, jazykové kurzy i další kurzy celoživotního [...]

Search

Menu

© 2018 VPŠ a SPŠ MV v Praze