Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV v Praze

Kalendář akcí

21 říj

Vážení zákonní zástupci žáků 1. ročníků,

srdečně Vás zveme na Slavnostní složení slibu žáků naší školy, které se uskuteční dne 21. 10. 2021 od 14:00 hodin v sále Městského domu kultury (dále „MDK“) Sokolov na adrese 5. května 655, 356 01 Sokolov.

Aktuality

AKTUALITY

 • Vážení zájemci o studium, 

   

  pokud se chcete dozvědět více informací o naší škole a studijním oboru, který pro školní rok 2022/2023 nabízíme, přijďte navštívit jednu ze tří regionálních výstav středních škol Karlovarského kraje.

  Střední policejní škola, pracoviště Sokolov bude prezentována na všech výstavách, konkrétně:

   

  • ve čtvrtek 30. 9. 2021 v areálu ISŠ CHEB
  • ve čtvrtek 7. 10. 2021 v areálu ISŠTE SOKOLOV
  • ve čtvrtek 14. 10. 2021 v areálu SPŠ OSTROV

   

   

  Těšíme se na Vás!

  KPS2021_letak_email.jpg

 • Slavnostní složení slibu žáka

  Střední policejní školy Praha pracoviště Sokolov

   

  Vážení zákonní zástupci žáků 1. ročníků,

   

  srdečně Vás zveme na Slavnostní složení slibu žáků naší školy, které se uskuteční dne 21. 10. 2021 od 14:00 hodin v sále Městského domu kultury (dále „MDK“) Sokolov na adrese 5. května 655, 356 01 Sokolov.

   

  Vstup do sálu bude umožněn od 13:30 do 13:50 hodin. Od 13:50 hodin se vchod uzavírá a již nebudete do sálu vpuštěni, neboť by poté došlo k narušení plánovaného programu. Vzhledem ke slavnostnímu rázu této akce Vás žádáme o společenský oděv, žáci jsou povinni se účastnit ve slavnostní uniformě.

   

  Dále si dovolujeme Vás upozornit na platná protipandemická opatření Covid – 19.

   V této souvislosti bude do sálu umožněn vstup pouze osobě, která se prokáže bezinfekčností jedním z následujících způsobů:

  • doklad o očkování proti covid-19 (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo
  • doklad o prodělaném onemocnění covid-19 ve lhůtě 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19,
  • negativní výsledek PCR testu ne starší 7 dní provedený v odběrovém centru nebo rychlého POC antigenního testu ne starší 72 hodin provedeného zdravotnickým pracovníkem (zajistí si každý sám).

  Bez doložení bezinfekčnosti nebude osoba vpuštěna do sálu.

   

  Rovněž upozorňujeme, že po celou dobu pobytu ve vnitřních prostorách MDK, je vaší povinností mít zakryté horní cesty dýchací respirátorem FFP 2. Bez respirátoru nebude osobě povolen vstup.

   

  Děkujeme za akceptování a dodržování výše uvedených opatření a těšíme se na Vaší účast!

   

  foto Komenskeho

 • Názory našich žáků

   

  Proč bych doporučila studium na Střední policejní škole v Sokolově?

  Studium na naší škole bych doporučila Vám, kteří chcete mimo jiné posouvat dále své hranice, rádi pomáháte druhým a máte smysl pro spravedlnost.

  Je to škola, která poskytuje všeobecné i odborné vzdělání prostřednictvím mnoha předmětů. Naučíte se zde i nové, zajímavé věci, které vám mohou rozšířit obzor. Nabyté znalosti a dovednosti se vám mohou hodit jak při práci u policie, tak i v životě. Studium není snadné, ale udržuje si tím svou úroveň a prestiž. Občas to někteří z nás mají chuť vzdát, ale pak si vzpomeneme na to, proč tu jsme. Ať už zůstáváme kvůli tomu, že máme rádi výzvy, kvůli úžasnému kolektivu či skvělé a kvalitní výuce.

  Musím říci, že učitelé jsou zde velice ochotní, vstřícní a je s nimi legrace. Také vás nikdy nikdo nenechá na holičkách. Škola se nás snaží vést ke spolupráci a ačkoliv mezi sebou máme občas neshody, problémy vždy vyřešíme společně.

  Ještě před tím, než začala distanční výuka, užili jsme si spoustu zábavy na lyžařském výcviku, cyklistickém kurzu, adaptačním pobytu a na různých akcích a výletech. Rozhodně se tu nikdo nemůže nudit.

  Co se týká odborných předmětů, zatím nemohu posoudit všechny, pouze ty, které jsem doposud poznala, další nás teprve čekají.

  Zatím mě nejvíce baví psychologie a speciální příprava. Zajímá mě totiž poznávání lidské duše. Úžasná a zajímavá věda, která mě vždy bavila a je pro mě osobně velice přínosná. Vždy mě také bavily bojové sporty, proto si mě získala speciální příprava, kde se učíme sebeobraně a bojovým technikám, což je pro policistu velice důležité.

  Kromě zajímavé výuky by vás mohly zaujmout i naše kroužky – redakce školního časopisu, fotografický kroužek, sebeobrana, střelecký kroužek apod. Každý, kdo má zájem, si na naší škole může najít něco, co ho bude bavit.

  Ryvolová Jana, 2. E

   

  Proč jsem si vybrala studium na policejní škole?

  Na policejní škole v Sokolově studuji třetím rokem. Jedním z důvodů mého výběru byl fakt, že bych se v budoucnu policejní práci ráda věnovala. Podle mne vás těžko někde jinde lépe připraví na práci policisty než přímo na specializované policejní škole. Jsme školou Ministerstva vnitra, a tak vnímáme jako velkou výhodu jistotu pracovního uplatnění po studiu.

  Byla to také zvědavost, která mne přivedla na tuto školu. V současné době si myslím, že pro studium na naší škole je také důležitá odvaha, síla a odhodlání vytrvat. 

  Co mě baví nejvíc?

  Nejvíc mne zaujal předmět bezpečnostní činnost, při kterém se dozvídáme o jednotlivých útvarech Policie České republiky a také se seznamujeme se zákonem o Policii ČR. Dalším mým oblíbeným předmětem je český jazyk. Není sice předmětem odborným, ale zato mne moc baví výklad naší paní učitelky a nové informace mi jdou do hlavy skoro samy. Ve škole se stále dozvídáme něco nového, učitelé občas odtajní zajímavé okamžiky z policejní praxe a to nás zajímá. Konkrétní příklady jsou asi nejlepším způsobem pro lepší zapamatování látky. 

  Pravda, z některých věcí na škole nadšena nejsem, například z kliků při tělesné přípravě - ty mi snad nikdy nepůjdou... A je vážně těžké vytrvat a nevzdávat se. Myslím si, že asi každý z nás už zažil chvilky, kdy se chtěl vzdát, protože je to náročná škola a “přežije” jen nejsilnější. Tím ale samozřejmě nechci nikoho odradit. Co má za něco stát, to nikdy lehké nebude. 

  Tichá Eva, 3. D

   

   

Galerie

Podívejte se na nejnovější fotky ze školních akcí v naší galerii...

Další fotky z akcí školy