Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV v Praze

Fotogalerie a akce školy

Na této stránce si můžete přečíst články z akcí aktuálně pořádaných školou.

PŘEBOR POLICEJNÍCH ŠKOL V KROSU SE STŘELBOU

11. květen 2018
PŘEBOR POLICEJNÍCH ŠKOL V KROSU SE STŘELBOU

Ve dnech 23.4.–25.4.2018 se konal v Kryštofových Hamrech Přebor policejních škol v krosu se střelbou. Soutěže se zúčastnilo celkem 28 žáků z policejních škol v Praze a Holešově.  Závody proběhly za příznivých klimatických podmínek v biatlonovém areálu Eduard na Božím Daru. Naše škola byla vzorně reprezentována ve všech kategoriích. Mezi chlapci zvítězil Vojtěch Kolaska (SPŠ Holešovov), 2. místo  Petr Soukup (1. B), 3. místo Adam Štibraný (SPŠ Holešov). V kategorii dívek zvítězila Denisa Trnková (1. A), 2. místo Alice Rýdlová (SPŠ Holešov), 3. místo Aneta Máčalová (SPŠ Holešov). Jako poslední soutěž se běžela kategorie štafet. I tam naši žáci uspěli. 1. místo Aneta Máčalová, Adam Štibraný,...

Soutěžíme v opisu anglického textu na PC

13. duben 2018

Dne 4. dubna 2018 se naše žákyně Eliška Jurošková a Lucie Landová (2.C) zúčastnily soutěže v psaní na klávesnici - opisu textu v angličtině. Soutěž se konala na Obchodní akademii, Kubelíkova 37, Praha 3 s názvem „Velikonoční beránek“. Eliška obsadila výborné 18. místo. Gratulujeme!

Exkurze do drážďanského přírodovědného muzea

9. duben 2018
Exkurze do drážďanského přírodovědného muzea

Oddělení všeobecně vzdělávacích předmětů připravilo pro žáky 1. a 2. ročníku SPŠ na 4. duben 2018 poznávací zájezd do Drážďan. Nejdříve jsme si prohlédli nejvýznamnější památky Starého Města, pak jsme měli zamluvenou prohlídku stálé výstavy "Člověk jako dobrodružství" v Muzeu hygieny. Expozici jsme prozkoumali nejen s pomocí klasických exponátů, ale i četných mediálních a interaktivních stanovišť. Čas zbyl i na procvičování němčiny např. při nakupování.          

Den učitelů

9. duben 2018
Den učitelů

Dne 28. března 2018 se na naší škole konalo slavnostní shromáždění při příležitosti dne narození Jana Ámose Komenského, které je spjato s tradiční oslavou Dne učitelů. Na oslavu byli pozváni významní hosté z řad policie ČR a ministerstva vnitra. Vedení školy udělilo vybraným pracovníkům a externistům medaile „Za rozvoj školy“ a „Za věrnost“.                            

Krajská soutěž v opisu textu

3. duben 2018
Krajská soutěž v opisu textu

Dne 27. března 2018 se naši žáci , Eliška Jurošková (2.C) a Matěj Beránek (1.C) za doprovodu vyučujícího Ing. Hlušičky, zúčastnili „Krajského kola 26. ročníku Mistrovství ČR v Grafických předmětech“. Pro tento rok soutěž připravila a skvělým způsobem organizovala Střední odborná škola pro administrativu EU na Praze 9 – Horních Počernicích. Soutěžícím děkujeme! Neobsadili sice přední umístění, ale byli jsme na takové soutěži poprvé, a tak jsme sbírali informace a zkušenosti do let příštích.

Matematický klokan 2018

21. březen 2018
Matematický klokan 2018

Naše škola se zapojila do mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan. O správné řešení 24 netypických matematických úloh se pokusilo 15 účastníků v kategorii Junior (1. a 2. ročník). Nejlepší řešitelé Matematického klokana 2018 z naší školy jsou: Lukas Ernst, 1.A (74 bodů) Michal Martínek, 1.A (65 bodů) Sebastian Leo Hampala, 1.C (51 bodů) Nejlepším gratulujeme a všem zúčastněným patří dík za snahu a aktivitu.    

Přednáška pro žáky SOŠ

5. březen 2018
Přednáška pro žáky SOŠ

Dne 28. února 2018 od 10.00 proběhla v aule školy přednáška na téma „Trestní odpovědnost dětí a mládeže“.  Přednášku vedla lektorka kpt. Mgr. Jindra Cestrová, pracovnice SKPV Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Přednáška byla určena pro žáky tříd 2.A,2.B,2.C, avšak  se zájmem si ji vyslechli  i přítomní učitelé. Téma bylo opravdu zajímavé, poutavě doplněné příklady z praxe.  Lektoři museli odpovídat na spoustu otázek, které jim kladli žáci.          

Matematická soutěž

2. březen 2018
Matematická soutěž

Dne 21. 2. 2018 proběhlo školní kolo matematické soutěže SOŠ. Čtrnáct matematických talentů se utkalo o postup do celostátního kola, které se uskuteční 23. 3. 2018 na průmyslovce Na Třebešíně. Zúčastnit se mohou vždy dva žáci za školu v dané kategorii. Kategorie IV. (1. ročník): 1. místo               Lukas Ernst (1.A) 2. místo               Adéla Křečková (1.B) 3. místo               Natálie Housková (1.B) Kategorii V. (2. ročník): 1. místo               Johanka Šmucrová  (2.B) 2. místo               Adrian Assar (2.C) 3. – 4. místo       Vasyl Kulyk (2.C) 3. – 4. místo       Marek Novotný (2.A) Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným patří...

Talentová soutěž v „Psaní na klávesnici 2018“

1. březen 2018
Talentová soutěž v „Psaní na klávesnici 2018“

Ve čtvrtek 22. února uspořádala naše škola 1. ročník soutěže „Psaní na klávesnici“ pro žáky SPŠ. Nebyla překvapením účast nejlepších žáků 2. ročníku, ale je pravdou, že se jim svými výkony přibližovali i někteří prvňáci. Soutěž spočívala v opisu daného textu na čas;  důraz porota kladla na přesnost, za 1 chybu bylo z výsledku odečteno 30 úhozů. Všichni účastníci psali všemi deseti prsty naslepo, jinak by výborných výsledků nedosáhli. A jak dopadlo konečné umístění na stupních vítězů: místo Eliška Jurošková (2. C), místo Matěj Beránek (1. C) a místo Pavel Juhász (2. A). Soutěžící na 1. a 2. místě postupují do krajského kola,...

Exkurze do závodu Škoda Mladá Boleslav

27. únor 2018
Exkurze do závodu Škoda Mladá Boleslav

Exkurze do závodu Škoda Mladá Boleslav Dne 20. 2. 2018 se skupina německých celníků, kteří se na naší škole učí česky, zúčastnila společné exkurze do závodu Škoda Mladá Boleslav. Během prohlídky muzea jsme se od sympatické průvodkyně dověděli mnoho zajímavých informací z historie podniku a obdivovali jsme unikátní i pamětníkům dobře známé typy vozů této značky. Exkurze pokračovala prohlídkou některých provozů v samotném závodu. Rozloha areálu a perfektní organizace celého procesu výroby nám všem vyrazila dech. Nyní už máme konkrétnější představu o tom, že dokončení jednoho auta trvá 24 hodin, a že během jednoho dne se jich vyrobí více než...

Návštěva školy

27. únor 2018
Návštěva školy

Dne 21. února 2018 navštívil naší školu předseda Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Koten a poslanec Jiří Kohoutek se svými asistenty. Návštěvy se účastnili i zástupci Odboru bezpečnostního výzkumu a policejního vzdělávání Ministerstva vnitra České republiky, ředitel JUDr. Petr Novák a vrchní ministerský rada Mgr. Bc. Václav Jarý. Delegaci, doprovázené ředitelem školy a jeho zástupci, bylo umožněno nahlédnout do výuky vyššího odborného studia, středního odborného vzdělávání a několika kurzů cizích jazyků. Samozřejmostí byla prohlídka výukových prostor a areálu školy.                        

Lyžařský výcvik 2.B

20. únor 2018
Lyžařský výcvik 2.B

Lyžařský kurz 2.B proběhl ve dnech 5. - 9. 2. 2018. Počasí se vydařilo, sněhu bylo dost. Sjezdování, běh na lyžích i  hry na sněhu byly super. Klínovec i Plešivec sjeli  na sjezdovkách  všichni účastníci, Ježíškovu cestu na běžkách zdolali také.  A hlavně - vše se obešlo bez úrazů.                        

Velvyslanec SRN na naší škole

8. únor 2018
 Velvyslanec SRN na naší škole

V lednu 2018 zahájila Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV v Praze výuku v novém z řady kurzů českého jazyka pro německé policisty. Při příležitosti jeho zahájení přišel účastníky kurzu pozdravit německý velvyslanec, pan Christoph Israng. Škola zajištuje výuku českého jazyka pro německé policisty již od roku 2009 a dosud její kurzy absolvovalo několik desítek policistů ze SRN. Výraznou přidanou hodnotou výuky je osvojování odborné policejní terminologie, která je součástí náplně kurzů. Během intenzivního studia škola pořádá pro německé policisty zajímavé exkurze a výlety. Němečtí policisté tak mají možnost blíže se seznámit s prací Policie ČR a rovněř...

Lyžařský výcvik 2.C

31. leden 2018
Lyžařský výcvik 2.C

Lyžařský výcvikový kurz třídy 2.C se konal v termínu od 22. 1. - 26. 1. 2018 v Kryštofových Hamrech. Sněhové podmínky byly skvělé a atmosféra lyžování výborná. Ubytování a servis jako vždy v objektu velmi dobré. Žáci byli na lyžích velmi aktivní, sjezdovky i běžky si užili a všichni se zdokonalili.                      

Návštěva v Rothenburgu

29. leden 2018
Návštěva v Rothenburgu

Návštěva Vysoké školy saské policie v německém Rothenburgu V pondělí 15. ledna 2018 navštívil zástupce ředitele pro jazykové a další vzdělávání PhDr. Jaroslav Šaroch, Ph.D., spolu s vedoucí oddělení německého jazyka a ostatních jazyků Mgr. Gabrielou Trojánkovou Vysokou školu saské policie v Rothenburgu v SRN. Účelem návštěvy bylo navázání spolupráce obou vzdělávacích institucí. Za německou stranu vedl jednání rektor školy dr. Harald Kogel. Společné pracovní jednání se neslo ve velmi přátelské atmosféře a v jeho průběhu byla nalezena řada styčných bodů, které vyplynuly z návrhů obou stran. Těžištěm budoucí spolupráce bude jednak výuka německých policistů českému jazyku, jednak realizace společných...

Search

Menu

© 2018 VPŠ a SPŠ MV v Praze