V termínu 10. 5. 2022 se vybraní žáci naší školy ze Sokolova a Prahy zúčastnili závodů dračích lodí. Sportovní akce se konala na mostecké vodní ploše Matylda a samotný závod se jel na trati 200 metrů.
Pro obě posádky mladých dragonů byla jízda na dračí lodi premiérou, přesto žáci nezaháleli, uchopili pádla za správný konec a na svých výkonech nenechali znát začátečnické metry.
Po napínavém boji v rozjížďkách se probojovaly obě posádky do hlavního finále, odkud si „Hrdlořezští draci“ odvezli krásné 4. místo a „Sokolovští draci“ v těsném závěsu obsadili krásné 5. místo. Žáci tak na Matyldě získali první zkušenosti s dračími loděmi a už nyní vyhlíží další ročník, aby ukořistili vytoužené medaile.
Všem zúčastněným děkuji za kladný průběh akce a do budoucna přeji hodně sil a zisky cenných kovů!


kpt. Mgr. Jan Kolář

draci lode web 02draci lode web 15

draci lode web 01draci lode web 03

draci lode web 04draci lode web 06

draci lode web 10draci lode web 12

draci lode web 11draci lode web 05

draci lode web 14draci lode web 09

draci lode web 07draci lode web 08