Úspěch žáků naší školy

V květnu 2017 vyhlásilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR u příležitosti zahájení předsednictví ČR v Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC) soutěž pro žáky základních a středních škol „Svět v roce 2030".  Úkolem soutěžících v kategorii středních škol bylo navrhnout logo pro předsednictví ČR v ECOSOC. Soutěž byla vyhlášena pro žáky základních a středních škol, patřících do sítě přidružených škol UNESCO, kam patří i naše škola.

 

Práce našich žáků byly zaslány elektronicky na Ministerstvo zahraničních věcí ČR, kde je  hodnotila odborná porota. Bylo velkým překvapením vyhlášení výsledků v kategorii středních škol, a to práce Pavla Filipiho z  2.C, která se probojovala do finále a práce Dominika Novotného, rovněž z 2.C dokonce zvítězila.

 

Při vyhlášení výsledků v Černínském paláci dne 10. října 2017 se s oběma žáky setkal ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek. Každý z žáků mu svou práci -  logo představil s vlastním výkladem. Cenou pro vítěze Dominika Novotného je exkurze do sídla OSN ve Vídni ve dnech 12. - 14.12. 2017, která bude spojena s dalším programem.

 

Blahopřejeme.