Ve čtvrtek 22. února uspořádala naše škola 1. ročník soutěže „Psaní na klávesnici“ pro žáky SPŠ. Nebyla překvapením účast nejlepších žáků 2. ročníku, ale je pravdou, že se jim svými výkony přibližovali i někteří prvňáci. Soutěž spočívala v opisu daného textu na čas;  důraz porota kladla na přesnost, za 1 chybu bylo z výsledku odečteno 30 úhozů. Všichni účastníci psali všemi deseti prsty naslepo, jinak by výborných výsledků nedosáhli.

A jak dopadlo konečné umístění na stupních vítězů:

  1. místo Eliška Jurošková (2. C),
  2. místo Matěj Beránek (1. C) a
  3. místo Pavel Juhász (2. A).

Soutěžící na 1. a 2. místě postupují do krajského kola, které se koná 27. března 2018 na SOŠ pro administrativu EU v Horních Počernicích.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za účast. Vítězům budeme v době konání krajského kola držet palce, neboť to v konkurenci studentů obchodních akademií rozhodně nebudou mít lehké.