V úterý ráno 26. 3. 2019 jsme se studujícími 3. ročníku VPŠ vyrazili do města Zbiroh. V rámci předmětu Integrovaný záchranný systém jsme navštívili areál Záchranného útvaru HZS ČR. Dopoledne nás čekala přednáška. V ní jsme se seznámili s činností útvaru v rámci IZS i mimo něj. Velitel mjr. Bc. Jan Firbach nám ukázal zajímavé fotografie přímo ze zásahů, obeznámil nás s využívanými stroji a technikou a podělil se i o zajímavé historky z praxe. Odpoledne nás provedl celým areálem, ukázal nám techniku a prostředky ZU HZS Zbiroh a měli jsme možnost prohlédnout si výcvikovou budovu pro členy IZS. Pětipatrová stavba umožňuje nacvičovat nejrůznější situace, například boj o budovu, její obsazení ze vzduchu nebo použití střelných zbraní či slaňování. Děkujeme Záchrannému útvaru HZS ČR – Zbiroh za zajímavou exkurzi a přínosné informace.


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=623|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

Výcviková budova pro hasiče, policisty i vojáky.


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=622|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

Dopolední přednášku vedl mjr. Bc. Jan Firbach.


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=624|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

Cisternová zodolněná stříkačka užívaná k hašení lesních požárů nebo v místech nevybuchlé munice atd.


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=627|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

Obojživelný pásový transportér.


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=628|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

Víceúčelový Huddig 1260C, dálkově ovládaný až na 100 metrů.


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=630|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

Zleva: učitelé - pplk. Ing. Tomáš Benda a kpt. Ing. Michal Sychra, studující 3. ročníku VPŠ.