Přesně takový den čekal první dubnový čtvrtek na žáky prvního a druhého ročníku v Drážďanech.

Děvčata si vyzkoušela práci s mikrofonem a zpestřila cestu autobusem vyprávěním o Drážďanech a jejich památkách, jarní Altstadt (staré město) pak nabídlo historii i současnost, přesně tak, aby všichni zvládli vyplnit zeměpisný kvíz.

Po obědě následovala „dobrodružná“  cesta k lidskému tělu. Výživa a sexualita, život a umírání, ideál krásy, pohyb a sport, mozek a myšlení – to jsou sály, které naši žáci absolvovali s průvodkyní v Deutsches Hygiene-Museum. Na vlastní kůži si mohli vyzkoušet, jak se cítí 80letý člověk, jak pohnout kuličkou pomocí svých myšlenek či jak dokáží udržet rovnováhu.

Cestu do Prahy pak zpříjemnilo vyhodnocení kvízů a sladké odměny, které pro vítěze (stejně jako celou exkurzi) připravilo oddělení všeobecně vzdělávacích předmětů.


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=652|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=653|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=654|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=655|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=656|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=657|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}