Pro třídu 1. D (26 žáků, pobočka Sokolov) byla na den 4. dubna 2019 připravena ve spolupráci se společností IFPI ČR (Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu) v rámci výuky předmětů „Právo“ a „ICT“ přednáška na téma „Ochrana autorských práv“. Žáci se dověděli, co je předmětem autorského práva, co se považuje za autorské dílo, jaká práva má autor a výkonný umělec, jak jsou jejich práva chráněna a čím nejčastěji jsou tato autorská práva porušována. Přednášku vedl Ing. Bednář a žáci i učitelé pak pokládali v diskusi své dotazy. Jako překvapení se v průběhu přednášky dostavil známý rapper Lipo, který jako autor i výkonný umělec žákům představil problémy autorského práva ze své praxe. Rapper Lipo současně vystupuje se zpěvačkou Debbi a je autorem videoklipů zpěváků jako Tomáš Klus, Aneta Langerová, Marek Ztracený, Miro Šmajda a dalších. Na závěr přednášky Lipo žákům odpovídal na jejich zajímavé dotazy a mohli se společně s ním fotografovat. Akce se zúčastnili také tři třídy ISŠTE Sokolov a celkem přednášku shlédlo 80 žáků.

kpt. Mgr. Martina Neubauerová

učitel předmětu Právo


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=661|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}