Víte, co všechno se děje s vozidlem při dopravní nehodě a k čemu jsou tzv. deformační zóny? Nejen o tom si povídali poslední čtvrtek v dubnu členové kroužku Mladý dopravák. Pplk. Ing. Tomáš Benda a kpt. Ing. Michal Sychra vzali naše žáky SPŠ na katedru dopravní techniky na ČVUT, kde pro ně doc. Ing. Stanislav Novotný, Ph.D. zajistil exkurzi, která se skládala z teoretické a praktické části. V té teoretické je čekala přenáška o využití pasivních ochranných prvků auta při čelním nárazu. Praktická část exkurze se konala v laboratoři interaktivních vozidlových simulátorů. Žáci si zde zajezdili na automobilovém trenažeru a následně si v rámci virtuální reality vyzkoušeli reagovat na jedoucí vozidlo přijíždějící k přechodu. Děkujeme ČVUT za velmi zajímavé, zábavné i poučné odpoledne.

(Adéla Valentová)


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=702|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=703|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=704|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=705|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=706|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=707|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=708|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}