V den, kdy škola pořádala druhé kolo přijímacích zkoušek nových žáků pro příští školní rok, byla naše třída 1.D Odboru středního policejního vzdělávání Sokolov na návštěvě u sokolovských policejních kynologů. Ti se nacházejí v samostatném areálu v Dolním Rychnově, kde služební psi nejen chovají, ale kde je i jednotliví psovodi také cvičí. V úvodu nám byl objasněn význam služební kynologie jak pro veřejný pořádek, tak i v rámci nasazení služebních psů v boji proti kriminalitě a to drogové, násilné a v případech vyhledávání nebezpečných látek, jako např. výbušnin. Pak nám jednotliví psovodi předvedli činnosti se svými psy a bylo nám umožněno si některé činnosti také vyzkoušet, včetně kontaktu s policejními psy. Jelikož ten den bylo velmi pěkné počasí, všem se tato akce moc líbila a bylo těžké od psů odejít zpět do náročného programu studia.

Bc. Luděk Skokan


{phocagallery view=category|categoryid=68|limitstart=21|limitcount=26}