Jako středověcí havíři si připadali žáci 1. A a 1. B poté, co v plátěné bílé haleně, tzv. perkytli, s helmou a svítilnou sestoupali do hloubky 30 metrů a prošli si část důlní šachty.
Návštěva středověkého dolu na Hrádku byla součástí historické exkurze Za památkami Kutné Hory, která se uskutečnila dne 23. 4. 2019. Žáci si dále prohlédli unikátní kostnici umístěnou v hřbitovní kapli kostela Všech svatých v Sedlci a navštívili i gotický chrám svaté Barbory, jenž se stal symbolem Kutné Hory, města zapsaného na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=726|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=727|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=728|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}