V den druhého kola přijímacích zkoušek, tj. 15.4.2019, jsme i my byli v tzv. první linii, a to na Obvodním oddělení Policie ČR v Sokolově, kde jsme se seznamovali s náročnou prací příslušníků Policie ČR, odpovědných za bezpečnost na území města Sokolova. Byl nám vysvětlen způsob výkonu služby, byla nám představena výstroj a výzbroj hlídkujících a zasahujících příslušníků a bylo nám i umožněno si tuto výstroj vyzkoušet. Jak jsme na místě poznali, jedná se o náročnou práci, která vyžaduje dokonalou znalost nejen území města, ale i postupů v jednotlivých situacích, ve kterých se příslušníci během služby octnou. Také jsme si prohlédli místo tzv. stálé služby, která řídí všechny hlídky během služby, má k dispozici kamerový systém města a reaguje na telefonní dotazy občanů a oznamovatelů. Bylo zajímavé v praxi vidět, jaké činnosti příslušníci musejí ovládat a které prostředky k tomuto využívají.

Bc. Luděk Skokan


{phocagallery view=category|categoryid=68|limitstart=17|limitcount=4}