Na dvě zajímavá místa zavítali žáci 1. A v rámci exkurzního dne 11. 6. 2019. Nejdříve navštívili budovu Poslanecké sněmovny, kde si prohlédli významné prostory Sněmovny jako předsálí, hlavní zasedací sál s poslaneckými lavicemi i galerii hostů. Prohlídku doplnil odborný výklad zaměřený na funkci a činnosti Poslanecké sněmovny a na historii českého parlamentarismu.

Po procházce prosluněnými uličkami Malé Strany a Starého Města pak žáci dorazili do budovy Národního muzea.  Zde zhlédli Česko – slovenskou výstavu představující dějiny společného státu Čechů a Slováků a prošli se nově zrekonstruovanými prostorami Muzea. Největší obdiv pak vzbudila obrovská kostra plejtváka myšoka, zavěšená v hlavním sále.

Mgr. Lenka Vyorálková


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=789|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}