Žáci třídy 2. D Odboru středního policejního vzdělávání Sokolov dne 18. 12. 2019 navštívili v rámci poznávání místního regionu město Cheb. Program výletu byl nabitý. Velká část byla věnována prohlídce historické části města a návštěvě Chebského hradu nad řekou Ohře, zejména dochovaného torza historické části paláce, obranné Černé věže a románsko-gotické patrové kaple sv. Martina, Erharda a Uršuly. Atmosféru Vánoc pak žáci načerpali na tradičním vánočním trhu, kde byla k vidění řada českých řemesel a lidových zvyků, prodejní stánky s vánočním zbožím a různými kulinářskými sladkostmi a nápoji pro zahřátí. Součástí vánočního trhu bylo i mobilní kluziště, na kterém si naši žáci s chutí zabruslili. Vzdělávací akce se vydařila a pro žáky byla přínosem v jejich dalším vzdělávání v oblasti dějepisu, zeměpisu a poznávání českých vánočních tradic.

kpt. Mgr. Marta Mundilová


{phocagallery view=switchimage|basicimageid=798|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}