Za mrazivého rána dne 11. 12. 2019 jsme natěšeni vyrazili spolu s našimi hosty z ÚVV a CJDV směrem Drážďany. Během cesty jsme se snažili nastínit, co budou moci navštívit (Frauenkirche, Fürstenzug, Hofkirche, Semperoper, Residenzschloss, Kreuzkirche nebo Zwinger). Každý učitel si vylosoval dvojici žáků, která ho po památkách provázela. Ačkoli na nás lezl mráz, my jsme se nedali a užili jsme si Drážďany naplno. Po prohlídce jsme se rozešli na Striezelmarktu, kde jsme se vrhli na tradiční Bratwurst či štolu, někteří zamířili rovnou směr nákupy, aby si mohli procvičit němčinu a dokoupit vánoční dárečky. Na závěr jsme zhodnotili dnešní výpravu, která dopadla na výbornou, a poděkovali našim řidičům a pořadatelkám Mgr. Kateřině Čížkové a PhDr. Miroslavě Šťastné.

Barbora Srbová, 4. A
Za fotografie děkujeme Arině Kolesnikové, 4. A