V pondělí 30. 9. kolem osmé hodiny ranní vyjel školní autobus směr Berlín. Uplakaný a studený Berlín nás neodradil a hned po příjezdu jsme navštívili policejní muzeum. Dále jsme projížděli místem zvaným Checkpoint Charlie a dorazili k muzeu NDR. Paní učitelka Šťastná nám během cesty podávala zajímavé informace. Po ubytování a večeři jsme ještě nakrátko okusili večerní atmosféru Berlína a nakoupili si nějaké dobroty ve zdejším supermarketu. Večer jsme se vrhli do vyplňování pracovních listů a následně odpočívali a nabírali síly na druhý den. Ráno po snídani jsme jeli městskou hromadnou dopravou na Potsdamer Platz, prošli Sony-centrum a viděli zbytky hotelu Esplanade. Pěšky jsme pokračovali k památníku Holocaustu a k symbolu Berlína - Braniborské bráně. Před obědem jsme stihli vyšlapat do kopule Reichstagu a prohlédli si Berlín z výšky. Odpoledne jsme zamířili k Asisiho Pergamonu, prošli muzejní ostrov a upršeným Berlínem jsme doběhli k Berlínskému dómu. Dále jsme si počkali na tvz. double decker, který nás vyhlídkovou trasou dovezl ke Ku´dammu a pamětnímu kostelu císaře Viléma. Poslední den patřil nákupům a nasáváním berlínské atmosféry.

Adéla Valentová