Zajímavý začátek nového školního roku měla část rusky hovořících žáků z 3. A a 2. C. V termínu 4. 9. – 14. 9. 2019 se zúčastnili jazykově poznávacího zájezdu do Petrohradu, který pro ně připravilo oddělení německého jazyka a ostatních jazyků spolu s oddělením všeobecně vzdělávacích předmětů. Akce měla u žáků velký úspěch hlavně díky skvěle naplánovanému programu a příznivému počasí. Každý z účastníků měl možnost si vyzkoušet reálnou konverzaci v rusky hovořící zemi, získat historické souvislosti z obsáhlých výkladů u jednotlivých pamětihodností a částečně poznat reálný život v jiné části světa. Kromě ruských měst Petrohrad a Pskov žáci během cesty navštívili také Marijampole v Litvě a hlavní města Litvy a Lotyšska Vilnius a Rigu. Trpělivý pedagogický dozor zajišťovaly Mgr. Kateřina Manová a PaedDr. Jarmila Havláková.

Mgr. Kateřina Manová