Třináct žáků školy z obou pracovišť (Praha i Sokolov) se zúčastnilo soutěže Dopisy do minulosti, kterou škola organizovala v souvislosti s letošními vyhlášenými tématy Sítě přidružených škol UNESCO.
Každý soutěžící napsal dopis určený pro (fiktivního) středoškolského absolventa žijícího v Československu roku 1984. Ten se ocitl v situaci, kdy mu tehdejší režim nedovolil další studium žurnalistiky. Účastníci soutěže mu k tomu formou dopisu poskytli své postřehy, rady, myšlenky... Mezi velmi zajímavými soutěžními příspěvky bylo možné nalézt dopisy vážné, přemýšlivé, důvtipné i vtipné.
Děkujeme všem soutěžícím žákům/žákyním za účast, energii, ochotu a invenci, s jakou se do tvorby dopisů pustili. Díky patří též porotcům soutěže – Pavlíně Čábelkové, Václavě Královcové, Honzovi Stejskalovi a Lence Vyorálkové – posuzování a rozhodování o vítězích z tak kvalitní palety soutěžních příspěvků nemohlo být snadné.
Chcete-li si přečíst vítězné dopisy žáků/žákyň Pedra Smělého (1. místo, 2. D), Adriany Chalupkové (2. místo, 3. A), Zuzany Měšťanové (2. místo, 3. A) a Daniela Kahúna (3. místo, 2. A), nenechte si ujít letošní ročenku školy!


Mgr. Jiří Sůva, Ph.D.

dopisy web

Předání diplomů za druhé a třetí místo v Praze. Pomyslné zlato putovalo do Sokolova...