V roce 2022 si připomínáme 80 let od atentátu na Reinharda Heydricha. Které dějinné události tomuto hrdinskému činu předcházely? Jak atentát proběhl a co následovalo poté? Tyto i další otázky byly žákům prvního i druhého ročníku naší školy zodpovězeny v Národním památníku na Vítkově během lektorovaného programu Od Mnichova po Ležáky. Žáci pod dohledem svých učitelů (1. A – Mgr. Horák, 1. B – Mgr. Růžičková, 2. B – Mgr. Vyorálková) pracovali s textem mnichovské dohody, vyhláškami, fotografiemi a jinými sbírkovými předměty a na jejich základě se učili interpretovat významné události. Kromě toho si prohlédli celý objekt památníku a vystoupali na vyhlídku, odkud mohli prozkoumat Prahu z ptačí perspektivy.

Zpracovala: Mgr. Lenka Vyorálková

Vitkov web 03Vitkov web 02

Vitkov web 01Vitkov web 04

Vitkov web 06Vitkov web 05