Dne 15. 11. 2022 navštívila třída 3. A a 3. C Justiční palác v Praze, kde se zúčastnili soudního jednání v trestním řízení. Pan soudce soudil v senátu tři případy. V prvním a druhém případě se jednalo ve věci podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody. Třetí jednání proběhlo za účasti obviněného, jeho obhájce, tlumočníka, státního zástupce, zmocněnce, kdy se projednávala dopravní nehoda, při které byla usmrcena starší žena. Na třetím projednávaném případu žáci názorně viděli práci subjektů trestního řízení. Mezi jednáními se pan soudce podělil i se svými zkušenostmi ze soudních líčení, kterých bylo za dobu jeho třicetileté praxe nespočet. Žákům tak obohatil obzor a zasvětil je do složitosti soudního řízení. Návštěva soudu byla pro žáky inspirativní a zvýšila jejich zájem nejen o trestní právo, ale motivovala žáky ke studiu na právnické fakultě či policejní akademii.

Věra Kopecká

JP 3A J. web

jednačka webjednačka V web