Mimořádná soutěž v logickém uvažování je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Je to soutěž založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. I v této nelehké době proběhl již 13. ročník, do kterého se opět zapojila i naše škola. Do soutěže se letos zaregistrovalo 63 770 soutěžících ze 3143 škol. Naši školu v kategorii středních škol reprezentovali Klára Černá 2. D, Roman Vyskočil 3. B, Markéta Vítová 4. A a Lukas Ernst 4. A. Právě Lukas Ernst dosáhl krásného úspěchu, když v konkurenci 1511 řešitelů v kraji se umístil na 19. místě a stal se krajským semifinalistou. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a Lukasovi gratulujeme ke skvělému výsledku!

Mgr. Kateřina Manová
OVVP