V měsíci dubnu zachvátila naši školu krokománie. Učitelé tělesné výchovy zorganizovali výzvu „Obejdi Českou republiku“ s cílem rozpohybovat co nejvíce žáků a učitelů naší školy. Do výzvy se přihlásili žáci I. až III. ročníku a i učitelský sbor.
V průběhu celého měsíce zaznamenávali účastníci na hodinkách nebo mobilech počet nachozených (naběhaných) kroků za týden a odesílali je k dalšímu zpracování. Kroky se za třídu sčítaly a na mapce se každý týden zaznamenávala poloha jednotlivých tříd. Celková délka pochodu činila 2 600 km. Start a cíl byl v Praze. Souboj byl napínavý až do konce. Na prvním místě se umístila 1. A, v těsném závěsu 1. B, s mírným rozestupem pak na třetím místě 2. C. Některé výkony jednotlivců dosahovaly špičkových parametrů: Poledníková 587 000, Urbánek 511 000 (oba 1. C), Holasová 555 000 (2. B), Bláhová 486 000 (1. B), Hornofová 424 000, Štefan 420 000 (oba 1. A), Zemanová 490 000 (3. B), Prajzler 470 000 (2. A).
Nejlepší třída a náhodně vylosovaná třída, která došla do cíle, budou odměněny (po rozvolnění opatření).

mapa

Jak je vidět, během druhého týdne se naše karavana pořádně rozptýlila po hraničních stezkách. Naši výpravu uzavírá 3. B, která se rozhodla užít si posledního sněhu v lyžařském areálu na Adolfově, kde jsou stále ještě udržované stopy na běžky. Ani 3. A se ještě nechce rozloučit se sněhem a zdržela se na Sněžce. Učitelé už zahájili sestup ze Sněžky a pohybují se poblíž Luční boudy. 2. B si polepšila o jednu příčku v průběžném pořadí, protože se přidala část spolužáků ze třídy. Sice ještě nemají závratné tempo, ale pomalu a jistě se posouvají vpřed. V klidu si prohlédnou zámek v Náchodě a poputují dál. 2. A udělala dobře, že čekala na zbytek třídy, protože se opravdu přidal a teď mílovými skoky uhánějí vpřed a snaží se dohnat čelo pelotonu. Z osmého místa se rázem posunuli na páté místo. V této době jsou již na Kralickém Sněžníku. 2. C trochu polevila v nastaveném tempu a v Nízkém Jeseníku jí dochází dech. Proto byla předstižena silně namotivovanou a své řady doplněnou 1. C. Ta jednak nastavila daleko rychlejší tempo, ale i výkony jednotlivých členů jsou udivující. Proto jim teď právem náleží třetí místo a kochání se výhledem po Moravskoslezských Beskydech.
Na čele se s přehledem drží třídy 1. A a 1. B. Áčko si udržuje stále mírný náskok nad Béčkem. Doufejme, že se ale nezaseknou v Mikulově a nezabloudí někam do vinných sklípků. I 1. B má před sebou ještě oříšek, a to neztratit se v Lednicko-valtickém areálu a stihnout prohlídku bez velkého zdržení. Nemuselo by se jim to vyplatit.

Copak nám asi přinese další týden?

Na vaše výkony se těší Luděk a Klára

 

Fotografie z míst, kde naši žáci plnily krokovou výzvu:

KonopištěKozákovZvolská Homole Pha západBuková hora ÚL 00BezdězPorta Bohemica