Subterra Cup - dívky

               Dne 7. 1. 2022 se družstvo vybraných žákyň VPŠ a SPŠ MV v Paze, pracoviště Sokolov zúčastnilo krajského finále projektu SUBTERRA CUP pořádaného v Chebu asociací Český florbal. V této soutěži určené pro žáky a žákyně středních škol se naše děvčata utkala s nejlepšími školními týmy Karlovarského kraje, které v kategorii dívek do krajského finále postoupily. Naše družstvo zvítězilo v prvním utkání nad děvčaty ze Střední zdravotnické školy v Chebu v poměru 3:0. Ve druhém utkání však družstvo našich dívek prohrálo s budoucím vítězem turnaje, družstvem dívek ze Střední obchodní školy v Chebu, výsledkem 0:3. Se svým rivalem, družstvem dívek z ISŠTE Sokolov, pak naše děvčata prohrála 0:1. Na závěr turnaje naše dívky vybojovaly ve velmi vyrovnaném utkání s děvčaty ze Střední zdravotnické školy v Karlových Varech, která obsadila na turnaji celkově 2. místo, cennou remízu 2:2. Naše dívky skončily v soutěži družstev nakonec celkově na 4. místě.

Kromě oficiální soutěže družstev ve florbalu byla na krajském finále vyhlášena také soutěž pro nejlepší střelce, kdy se děvčata míčkem trefovala do upravené branky a podle zasaženého místa v brance získávala vyznačený bodový příděl. V této soutěži jsme dosáhli stejného bodového zisku jako dívky ze SZŠ v Chebu a v tu chvíli jsme se dělili o 1. a 2. místo. Rozhodoval finálový rozstřel, ve kterém byla děvčata ze SZŠ v Chebu nakonec lepší a družstvo našich dívek tak ve střelecké soutěži skončilo na velmi pěkném 2. místě. Diplom za toto umístění převzala kapitánka našeho družstva, žákyně 4. ročníku Kamila Bláhová.

Na turnaji podalo družstvo našich dívek výborný týmový výkon plný bojovnosti a všem žákyním patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy!

Zpracoval:

kpt. Mgr. Radek Bláha

 

netnet3

ne6