Roman Malý, žák třídy 1. D, se v neděli 24. dubna 2022  v Chomutově zúčastnil finále mistrovství České republiky kadetů v boxu, kam byl nominován na základě vítězství v této kategorii již v minulém roce. Roman Malý v barvách BC Baník Sokolov na letošním šampionátu obhajoval loňské prvenství ve váhové kategorii do 86 kg.

Finálový souboj měl celkem jednoznačný průběh. Svého soupeře z Poruby Roman ve druhém kole nejprve zasáhl tvrdým pravým direktem a borec musel být následně v ringu počítán rozhodčím. Díky Romanově aktivnímu a útočnému pojetí boxu v průběhu třetího kola byl rozhodčí nucen ke konci zápasu boj ukončit pro naprostou Romanovu převahu. Porážkou soupeře ve finálovém zápasu si Roman Malý zajistil vítězství na šampionátu a obhájil ve své kategorii titul mistr České republiky.

Roman se tak současně stal dvojnásobným mistrem České republiky a v budoucnosti je velkým příslibem pro box na celostátní úrovni. Děkujeme za vzornou reprezentaci Karlovarského kraje a jsme hrdí, že naši školu navštěvuje bojovník takové úrovně. Velká gratulace, Romane!

 

plk. Mgr. Radek Bláha

 

Fotogalerie:

001002003004005