Vítězství v krajském finále v halové kopané

 

Dne 21.11.2022 se ve Sportovní hale města Cheb konalo finále krajského kola v halové kopané pro žáky středních škol, do kterého se naši žáci nominovali přesně před měsícem, když v okresním kole obsadili celkově druhé místo. Krajské finále pořádala i tentokrát Asociace školních sportovních klubů ČR za podpory MŠMT.

Krajského finále se zúčastnilo 6 nejlepších středoškolských futsalových týmů, které postoupily z okresních kol. Finálový turnaj byl rozehrán ve dvou skupinách po třech týmech. V naší skupině naši borci změřili svoje síly postupně s družstvem Gymnázia Cheb a s družstvem Střední školy stravování a služeb Karlovy Vary. První utkání s Gymnáziem Cheb skončilo prohrou 0:3. Při následném rozboru utkání v šatně hráči v čele s kapitánem upravili rozestavění hráčů na hřišti a nový „tajný“ týmový herní vzorec zajistil při dalším utkání výhru nad družstvem Střední školy stravování a služeb Karlovy Vary v poměru 1:0. Tímto výsledkem si naši borci zajistili postup z 2. místa ve skupině do semifinále, ve kterém se utkali s vítězem druhé skupiny. V semifinálovém utkání naše družstvo porazilo tým Gymnázia Mariánské Lázně 1:0, a to brankou v nastaveném čase.

Ve finálovém utkání jsme se utkali s vítězem naší původní skupiny, tedy s Gymnáziem Cheb. Po základní hrací době díky skvělé taktice týmu a odhodlanému výkonu všech hráčů našeho družstva byl výsledek nerozhodný 0:0. Vítěze neurčilo ani dvou-minutové nastavení, kde obě družstva vstřelila po jednom gólu a skóre po utkání bylo 1:1. O vítězi krajského finále tak rozhodovaly penalty, které určily vítěze nakonec až v šesté sérii. Konečný výsledek na světelné tabuli po penaltách v poměru 7:6 ve prospěch našeho družstva znamenal celkové vítězství v krajském finále.

Na výborném výkonu našeho týmu se postupně podíleli všichni hráči družstva, kteří v průběhu celého turnaje ukázali obrovskou bojovnost, týmového ducha, ale také předvedli spoustu velmi pohledných, individuálních akcí. 

Všem žákům družstva děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a velká gratulace k vynikajícímu úspěchu!

 

Zpracoval:

plk. Mgr. Radek Bláha

 

IMG 20221122 112849IMG 20221122 114301