Žáci třídy 4. E rozdávali radost seniorům

 

Žáci třídy 4. E VPŠ a SPŠ MV v Praze, pracoviště Sokolov společně se svým třídním učitelem dne 22.12.2022 navštívili krátce před Vánoci klienty Domova pro seniory „Čtyřka“ v Sokolově. Hlavní myšlenkou a cílem návštěvy bylo dát najevo seniorům, že v době vánoční nejsou sami a potěšit je také drobnými dárečky.

S aktivizační pracovnicí Domova pro seniory „Čtyřka“ v Sokolově, paní Janou Halberštátovou bylo dohodnuto dopolední setkání žáků s klienty ve společenské místnosti domova.  Žáci si připravili pro seniory vlastnoručně upečené vánoční cukroví, pásmo vánočních koled a drobné dárky. Sborový zpěv žáků, ke kterému se přidali také mnozí senioři, doprovázel na akustickou kytaru žák třídy 4.E Jakub Hájek. Po pásmu koled žáci každému z klientů předali drobný dáreček, který byl důkladně a úhledně zabalený, aby byl tím správným překvapením od Ježíška. Žáci prostřednictvím pracovníků domova předali také dárečky připravené pro seniory, kteří se setkání ve společenské místnosti nemohli zúčastnit, tedy pro klienty lůžkového oddělení domova.

Příjemnou přátelskou vánoční atmosféru navíc rozveselila jedna z klientek, která po zjištění, že se v případě našich žáků jedná o budoucí policisty, s úsměvem poznamenala: „Ne že mi dáte pokutu za rychlost až mě zastavíte“ a přitom poukázala na invalidní vozík, na kterém právě seděla.

 Předem připravený program zpestřil klientům a klientkám alespoň jedno předvánoční dopoledne, a také podle slov pracovníků domova žáci 4.E se svým programem a drobnými dárečky rozdali seniorům spoustu radosti.

Všem žákům, kteří se na přípravách i na realizaci tohoto záslužného skutku s projevem lidské soudržnosti podíleli, mnohokrát a s úctou děkuji.

 

 

plk. Mgr. Radek Bláha, třídní učitel

 

webweb1web2web3