A máme za sebou poslední maturitní ples...

Plesovou sezónu Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV v Praze stylově zakončila třída 4. E. Grandhotel Ambassador v Karlových Varech přivítal v sobotu 4. března 2023 rodiny, přátele, vedení školy a učitele žáků třídy 4. E SPŠ, pracoviště Sokolov. Hlavním tématem plesu byl (opět stylově) seriál Útěk z vězení.

První hosté dorazili již po 18:00 hodině a sál se začal hezky zaplňovat. Nervozita na straně žáků, ale i rodičů a učitelů, stoupala. Známe to všichni, kteří jsme si přípravami na maturitní ples prošli. Obavy, zda jsme na něco nezapomněli, jestli přijde dostatek lidí nebo třeba nevypadne proud... To vše k tomu patří. Moderátor ples oficiálně zahájil v 19:00 hod krátkým úvodním slovem, po kterém následoval proslov ředitelky školy paní plk. Mgr. Ivany Ježkové, MBA. Poté přišlo na řadu předtančení, které bylo celé v režii žáků třídy 4. E a jejich třídního učitele plk. Mgr. Radka Bláhy. Bylo vidět, že si na vystoupení dali všichni záležet. Vždyť kolikrát se Vám poštěstí vidět rapujícího třídního učitele? :)

Po předtančení žáků se na parketu roztančili i přítomní hosté. A pak už následovalo to, na co se všichni těšili ze všeho nejvíce – slavnostní šerpování, kterého se ujal třídní učitel společně s paní ředitelkou. Ples byl zakončen půlnočním překvapením, které se pro velký úspěch opakovalo.

Závěrem slovy jedné ze žákyň třídy 4. E. "Maturitní ples je jedinečný zážitek. Není to jako svatba, narození dítěte nebo jiné životní události. Přesto, že jsou všechny významné, dají se zažít víckrát. Ale maturiťák už si prostě nezopakujete, a proto mě to tolik dojalo."

Jak celý ples probíhal, si můžete prohlédnout v přiložených fotografiích.

 

Ing. Kateřina Jurcsiková

 

IMG 6396IMG 6697

IMG 5939IMG 5995

IMG 6039IMG 6360

IMG 6363IMG 6366

IMG 6434IMG 6523

IMG 6660IMG 6843