Vzhledem k tomu, že se blíží Valentýn, tedy svátek, který slaví především zamilovaní, chceme vám ukázat, jak lásku vnímáme my, žáci střední policejní školy v Sokolově. Poprosili jsme několik spolužáků, aby pár větami popsali, co pro ně znamená láska, jak ji vidí a cítí a co od ní očekávají.

Věříme, že vám tímto tématem přineseme nejen zajímavé čtení, ale i trochu dobré nálady.

Pavlína Hrbáčková

Láska pro mě znamená vše. Je to opravdový dar, který člověk může od jiných lidí dostat. Někdo říká, že lásku nepotřebuje, asi zažil nějaké trauma ve svém životě a už si lásku do svého srdce nechce nechat vstoupit, ale každý potřebuje lásku k životu. Jak od rodiny, tak od svých přátel. Lásku vnímá každý jinak. Ale já lásku vnímám jako něco, co nás dělá šťastnými. Když máte někoho, kdo vám tu lásku dává nejvíc, jak může, stojí při vás, ať se děje cokoliv, tak teprve tehdy poznáte, jaký je to pocit bezpečí a zamilovanosti. Láska nás povzbuzuje a unáší někam, kde jsme s lidmi, které milujeme.

Kateřina Báchorová, 2. E

Láska je pocit bezpečí, naprostá důvěra v toho druhého. Nedá se to doslovně popsat, ale když to cítíte, je to nejkrásnější pocit na světě.

žák třídy 1. E

Láska je to, když ztrácíš dech, když ji/ho vidíš, když se tvůj svět zbláznil a točí se pozpátku a když víš, že bys pro ni/něho zemřel/a. Pokud cítíš, že slova „miluji tě” nestačí, a pokud nevymyslíš dostatečně krásnou melodii pro píseň, co bys jí/mu věnoval/a. Pokud nemůžeš najít slova, jak to říci... Pak máš štěstí, jsi zamilovaný/á. Nikdy ji/ho neopouštěj a nedovol jí/mu odejít, hýčkej si ji/ho a snaž se o ni/něho každý den. Važ si jí/ho. Láska není samozřejmost a ona/on už vůbec ne.

Josef Labský, 2. E

Nemohu slovy vyjádřit, co přesně láska znamená. Myslím, že slovy zrovna popsat nejde. Jistě ale vím, že ten pocit je nezapomenutelný. Vaše pocity se najednou umocní, cítíte všechno mnohonásobně. Najednou máte strach o druhého, když se dlouho neozve, a představa, že by neexistoval, vás děsí, ale když jste s ním, jste nejšťastnější tím nejmožnějším způsobem. Když jste s ním, čas plyne jinak. A když o tyto pocity přijdete, bolí to víc než cokoliv jiného. Občas se stane, že to, o co jste přišli, zjistíte, až když to ztratíte. Láska vám ale dokáže i hodně ublížit, protože jste se pro druhého obětovali, dali jste mu ze sebe všechno, a on i tak odešel a díra, která vám po něm zůstane v prsou, zůstane už navždy a vám zbyde jen možnost posunout se dál. Někdy je smutné, že dvě spřízněné duše nemohou být spolu, protože se potkaly v nesprávný čas. Ale láska je nejsilnější pocit, co můžete cítit a zároveň nás zraňuje, ale bolest je důkazem, že jsme na živu.

Takže, co pro mě láska znamená? Myslím si, že je to ten nejdůležitější pocit v životě, je silná a opojná a my ji potřebujeme k životu, je nenahraditelná a nedokážeme bez ní žít.

Dominika Čonková, 3. D