Den s Policií České republiky pro žáky sokolovské SPŠ se vydařil

 

Na pondělí 21. června připravili profesionální policisté pro své budoucí spolupracovníky ze Střední policejní školy v Sokolově atraktivní vzdělávací akci. Naše škola ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Karlovarského kraje uspořádala program zaměřený na představení složek policie i prezentaci modelových situací zásahů.

Prostranství u školní budovy v Komenského ulici ožilo prezentačními stánky a nablýskanou policejní technikou. K vidění byl například automobil s výbavou pro kriminalistická šetření, terénní čtyřkolka, zbraně, dalekohled či služební motorka.

Budoucí policisté se zájmem sledovali ukázky a poslouchali zajímavosti o činnosti policistů. Pod jejich dohledem si také mohli vše vyzkoušet či zkontrolovat funkčnost techniky.

Zástupci Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje poslali žáky na několik metrů dlouhou trasu s úkolem dotknout se kuželu. Cestu jim ale ztížili brýlemi, které umožňují simulaci různých stupňů opilosti.

Od zástupců personálního odboru si žáci vyslechli informace o podmínkách přijetí k policii.

Obor kriminalistické techniky byl prezentován vybaveným služebním vozidlem kriminalistického technika, kde žáky zaujalo množství nejrůznějších potřeb pro kriminalistická šetření.

Poutavé bylo i líčení činnosti policejního odstřelovače, seznámení se zbraněmi zaměřené na konstrukci a bezpečnost manipulace se zbraněmi.

Odbor cizinecké policie představil vozidlo SCHENGENBUS s vybavením pro kontrolní činnost používaný při kontrole dokladů cizinců.

Odpolední část byla zaměřena na ukázky práce služebních kynologů a modelové situace. Akční byla například dynamická ukázka zadržení nebezpečného pachatele při kontrole a zjišťování totožnosti osoby, která se pokusila o útěk. Zaujala i ukázka zásahu se psem proti pachateli, který použil zbraň, a navíc odmítl vystoupit z auta.

 

A jaké jsou ohlasy našich žáků?

Úžasný byl psovod Martin se psem Diegem. Ještě po skončení akce nám líčil, jak probíhají zásahy se psem a jak se vlastně cvičí psi pro speciální zásahy. Policisté byli moc příjemní, mohli jsme si dokonce vyzkoušet i bezpečnou manipulaci se zbraní. Policisté z karlovarského letiště nám povídali o své práci, která je zajímavá a občas nebezpečná.

Eva tichá, 3.D

 

Akce byla skvěle připravená, všechno bylo moc zajímavé. Perfektní byla služební terénní čtyřkolka. Policisté nám přiblížili i to, jak se vlastně používá. Měli jsme najít palivovou nádrž. Chvíli to trvalo, ale podařilo se.

Matyáš Vrbeník, 2.E

 

Nejvíc se mi líbily modelové situace, ukázky zásahů byly skvělé. Ale moc se mi líbilo také vozidlo kriminalistického technika - spousta šuplíků a v nich například štětečky, folie a další věci potřebné k sejmutí otisků a ke kriminalistickému vyšetřování.

Dominika Čonková, 3.D

 

 

Celá akce má velký ohlas mezi žáky i učiteli, navíc se povedlo i počasí, ale skvělí byli především policisté, kteří kromě odborného výkladu velmi ochotně odpovídali na nejrůznější otázky našich žáků.

Všem, kteří se na přípravě celé akce podíleli, patří velké poděkování.

Snímky z vydařeného dne si prohlédněte ve fotogalerii.

Mgr. Kateřina Telínová

 

Prezentace v rámci Dne s PČR

  • OOP Kraslice – služební čtyřkolka a info o činnosti obvodního oddělení v terénu
  • OOP Habartov – služební vozidlo Hyundai Tucson – ukázka vybavení
  • ÚO Sokolov - kriminalistický technik – prezentace vybaveného služebního vozidla kriminalistického technika
  • Dopravní inspektorát Sokolov – vozidlo s radarem
  • Odbor služby dopravní policie Krajského ředitelství policie karlovarského kraje – služební vozidlo BMW a motocykl Yamaha – prezentace a info o služebním využití
  • Zástupci odboru tisku a prevence – drogová problematika
  • Zástupci personálního oddělení - info o podmínkách přijetí k policii
  • Oddělení cizinecké policie - vozidlo SCHENGENBUS - vybaveno pro kontrolní činnost (doklady cizinců)
  • ICP letiště KV – policejní odstřelovač – seznámení s činností a zbraněmi se zaměřením na konstrukci a bezpečnost manipulace se zbraněmi
  • Oddělení služební kynologie ÚO Sokolov – modelové situace zadržení nebezpečného pachatele

 

 

21 06 21 Den s PCR 09250821 06 21 Den s PCR 092811

 

21 06 21 Den s PCR 09291721 06 21 Den s PCR 09295221 06 21 Den s PCR 094019 421 06 21 Den s PCR 092141 2

 

21 06 21 Den s PCR 09414521 06 21 Den s PCR 094738 221 06 21 Den s PCR 09481221 06 21 Den s PCR 095539

 

21 06 21 Den s PCR 09495621 06 21 Den s PCR 092917