• VPŠ A SPŠ MV V PRAZE | Pod Táborem 102/5, 190 24 Praha 9 – Hrdlořezy

Letní kurz sportu a pobytu v přírodě, Sokolov 2023

Žáci třetích ročníků se ve dnech 12. – 16. 6. 2023 zúčastnili cykloturistického kurzu. Celý týden odstartoval sraz na nádraží v Chomutově, kde každý z žáků dostal balíček na posilněnou a vyrazilo se skrze malebné Bezručovo údolí a Jilmovu cestu do Výcvikového a vzdělávacího střediska Kryštofovy Hamry. Aby si žáci zasloužili skvělou večeři, museli vystoupat přes 300 výškových metrů a urazit vzdálenost 32 km.

Druhý den brzy ráno nastoupili všichni do školního autobusu. Ten je přepravil do loděnice v Karlových Varech. Odtud se žáci plavili 18 km na kánoích do kempu Na Špici, kde si poté užili táborák a přespání ve stanu. Pak už je čekal třetí a nejnáročnější den. Ráno si zabalili stany a opět se začali plavit 21 km směrem do Perštejnu, odkud jim začínal pěší dvaadvacetikilometrový přesun do Kryštofových Hamrů.

Čtvrtý den dopoledne byl věnován příjemnému odpočinku, ping pongu a topografii. Někteří žáci si dokonce troufli vyzvat pedagogy na malý turnaj. Po zdolání vrcholu blízké Jelení hory jim byl odměnou krásný pohled na přehradu Přísečnici a údolí Kryštofových Hamrů. Poslední večer před odjezdem domů se všichni žáci i pedagogové potkali u táboráku, aby vše zhodnotili a řekli si zážitky z celého týdne. To vše se odehrávalo za doprovodu kytary žáka Filipa Maňáka. V pátek už byli všichni natěšení na své poslední kilometry na kole. Po vyzvednutí balíčku s legendárním řízkem tak vyrazili vstříc trase, která končila na nádraží v Ostrově.

Všichni žáci úspěšně dokončili cykloturistický kurz, někteří i se silniční vyrážkou, přesto zdraví se vrátili domů. Všem žákům i pedagogům děkuji za vzorné chování a plnění svých povinností během fyzicky náročného týdne.

kpt. Mgr. Jan Kolář

 

 

2 2

3 2

4

 

 

VYŠŠÍ POLICEJNÍ ŠKOLA A STŘEDNÍ POLICEJNÍ ŠKOLA MV V PRAZE

Pod Táborem 102/5
Praha 9 – Hrdlořezy

Loc: 50°5′24″N, 14°30′44″E

PODPORUJÍ NÁS

Logo skps prahalogo skp verze 1

ODBOR STŘEDNÍHO POLICEJNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ SOKOLOV

Komenského 759
356 01 Sokolov

Loc: 50°17.83429'N, 12°63.90087'E

VÝCVIKOVÉ A VZDĚLÁVACÍ STŘEDISKO KRYŠTOFOVY HAMRY

Kryštofovy Hamry č.p. 15
okres Chomutov

Loc: 50°30′11″N, 13°08′08″E

INFORMAČNÍ SYSTÉMY ŠKOLY

SLEDUJTE NÁS NA