• VPŠ A SPŠ MV V PRAZE | Pod Táborem 102/5, 190 24 Praha 9 – Hrdlořezy

Školní výlet 1. D

                Na konci dlouhého školního roku bývají zvyklostí školní výlety s třídními učiteli. My, prváci ze Sokolova, jsme pojali školní výlet po svém a vyrazili na dvoudenní trip po Krušných horách.

                První den výletu začal srazem ve škole, odkud jsme vyrazili na vlak jedoucí směrem do zastávky Kadaň – Prunéřov. Následný pochod, který nás čekal, byl dlouhý 25 km a rozhodně nevedl po rovince a přes zastávky po McDonald´s. Prvním bodem na trase byl malebný hrad Hasištejn, který nám dal svým umístěním na kopci zabrat, ale zároveň nám nabídl krásný výhled na krajinu, včetně odpočinku před dalšími kilometry. Od začátku výletu se samozřejmě množily dotazy na mobilní signál a wi-fi připojení v Kryštofových Hamrech, ale naši učitelé Kolář a Nouzecký a paní učitelka Zapletalová našim otázkám zdatně odolávali a říkali, že se nám bude v Kryštofových Hamrech líbit. S každým dalším krokem jsme se blížili do vytouženého cíle prvního dne. Někteří z nás byli na túře úplně poprvé, ale pauzy a svačiny od našich maminek nám byly záchranou. Po úspěšném zdolání všech kilometrů jsme si jako odměnu dali výbornou večeři a šli se ubytovat. Poté nás čekalo plánované opekání buřtíků, ale počasí nám nepřálo. Dešťové mraky, které pokryly místní lesy, nám naznačily, že ping pong bude pro dnešní večer ta správná volba. Druhý den jsme brzy ráno vstali, posnídali a po úklidu pokojů vyrazili opět na trasu. Kilometrů bylo méně, ale výškových metrů jsme si užili až až. Po zdolání vejprtského nádraží jsme všichni usedli do trávy a rozbalili nafasované balíčky. Největším zážitkem celých dvou dnů pro nás ale byla divoká jízda řidiče autobusu, který měl místní zákruty najeté jako závodní trať.

                Dvoudenní výlet jsme všichni úspěšně přežili a vrátili se k maminkám domů. Už teď ale víme, že další rok na škole bude pro nás všechny super a návštěva v „Kryštofkách“ během lyžařského výcviku, který nás příští rok čeká, bude opět odměnou. Děkujeme všem vyučujícím za celý školní rok a těšíme se na Vás po létě.

                                                                                                                                                             Žáci 1.D

 

1

2

3

4

5

VYŠŠÍ POLICEJNÍ ŠKOLA A STŘEDNÍ POLICEJNÍ ŠKOLA MV V PRAZE

Pod Táborem 102/5
Praha 9 – Hrdlořezy

Loc: 50°5′24″N, 14°30′44″E

PODPORUJÍ NÁS

Logo skps prahalogo skp verze 1

ODBOR STŘEDNÍHO POLICEJNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ SOKOLOV

Komenského 759
356 01 Sokolov

Loc: 50°17.83429'N, 12°63.90087'E

VÝCVIKOVÉ A VZDĚLÁVACÍ STŘEDISKO KRYŠTOFOVY HAMRY

Kryštofovy Hamry č.p. 15
okres Chomutov

Loc: 50°30′11″N, 13°08′08″E

INFORMAČNÍ SYSTÉMY ŠKOLY

SLEDUJTE NÁS NA