Kurz sportu a pobytu v přírodě je zaměřen z velké části na cyklistiku. Cyklistické okruhy vedou po cyklotrasách a cyklostezkách. Cyklostezky jsou pro motorová vozidla nepřístupné. Trasy lze charakterizovat jako středně členité. Samozřejmě záleží na výběru konkrétní trasy pro dané družstvo. Tempo jízdy družstva se vždy přizpůsobuje těm nejslabším.

V kurzu budou zařazena také témata orientace v terénu, orientační běh, dopravní činnost a první pomoc.

Další předpokládané aktivity mimo cyklistiku - návštěva přírodních a kulturních památek, slaňování, chůze po lanovém žebříku, jízda po kladce nad roklí, hry v rámci večerních programů, bivakování na Nechranické přehradě atd.

Ubytování je zajištěno v objektu školy Kryštofovy Hamry a cykloturistické vyjížďky se realizují hvězdicovitě od tohoto objektu.

{phocagallery view=category|categoryid=23|limitstart=0|limitcount=0|bordercolor=#ffffff|bordercolorhover=#0066cc|detail=0|displayname=0}