Je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé. Náplní kurzu je osvojení si základních i nadstavbových prvků kanoistiky a základů pobytu v přírodě. Důležitou součástí je i lekce záchrany tonoucího, procvičení základů první pomoci.
Vodácké putování je vedeno v úseku Vyšší Brod – Český Krumlov – Boršov lokalitami CHKO Blanský les s velmi zachovalou přírodou a historickými památkami. Trasa vede velmi krásnou přírodní lokalitou v oblasti CHKO Blanský les s velmi zajímavými přírodními úkazy (Domoradické skály, hnízdiště ledňáčka říčního).

Přenocování  je ve stanech ve vodáckých tábořištích, osobní věci jsou přepravovány doprovodným vozidlem.

Součástí programu je návštěva města Krumlova, prohlídka zámku, zámecké zahrady a otáčivého hlediště, večerní prohlídka města s historickým výkladem.

{phocagallery view=category|categoryid=22|limitstart=0|limitcount=0|bordercolor=#ffffff|bordercolorhover=#0066cc|detail=0|displayname=0}