• VPŠ A SPŠ MV V PRAZE | Pod Táborem 102/5, 190 24 Praha 9 – Hrdlořezy

Exkurze ve Světě záchranářů v Karlových Varech

Dne 19. 2. 2024 navštívili žáci prvního ročníku Svět záchranářů v Karlových Varech. Jedná se o vzdělávací centrum určené nejen žákům základních a středních škol, ale také široké veřejnosti.
Celý areál je naprosto unikátní. Nabízí několik stanovišť, jako například domeček požárů, stanoviště policie a nemocnice se skutečnou sanitkou. V areálu lze také nalézt dopravní hřiště se železničním přejezdem a funkčními semafory pro dopravní výchovu. K dispozici je kromě jiného také moderní přednáškový sál.
Cílem centra je naučit návštěvníky správně reagovat v určitých krizových a rizikových situacích, k tomu je využíváno autentické prostředí.
Přednáška byla zaměřena na poskytování první pomoci. Žáci si vyzkoušeli na resuscitační figuríně správné zprůchodnění dýchacích cest a naučili se správnou frekvenci při poskytování srdeční masáže. V závěru přednášky si žáci vyzkoušeli jednání v krizové situaci. Ta obnášela poskytování první pomoci a současné vedení rozhovoru s operátorem na lince 155, při kterém žáci postupovali podle jím zadaných instrukcí. Některé modelové situace nebyly jednoduché, ale společnými silami se podařilo zadané úkoly splnit.

Vzdělávacímu centru Svět záchranářů v Karlových Varech mockrát děkujeme a těšíme se na další společná setkání!

kpt. Mgr. David Čabrák, LL. M.

 

VYŠŠÍ POLICEJNÍ ŠKOLA A STŘEDNÍ POLICEJNÍ ŠKOLA MV V PRAZE

Pod Táborem 102/5
Praha 9 – Hrdlořezy

Loc: 50°5′24″N, 14°30′44″E

PODPORUJÍ NÁS

Logo skps prahalogo skp verze 1

SEKCE STŘEDNÍHO POLICEJNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ SOKOLOV

Komenského 759
356 01 Sokolov

Loc: 50°17.83429'N, 12°63.90087'E

VÝCVIKOVÉ A VZDĚLÁVACÍ STŘEDISKO KRYŠTOFOVY HAMRY

Kryštofovy Hamry č.p. 15
okres Chomutov

Loc: 50°30′11″N, 13°08′08″E

INFORMAČNÍ SYSTÉMY ŠKOLY