Po velkém úspěchu v krajském kole, ve kterém jsme získali 2. místo, jsme plni očekávání vyrazili v pátek 22. 11. 2019 na Fakultu sociálních studií MU na celostátní setkání finalistů soutěže „Školní časopis roku 2019“ pořádané Asociací středoškolských klubů. Pan učitel pplk. Mgr. Josef Černý, kterému velmi děkujeme nejen za odvoz, ale i za podporu, nás vyzvedl v 5:30 před školou a vyrazili jsme směr Brno. Tam na nás čekal bohatý program.

Podívali jsme se, jak funguje tvorba audiovizuálního pořadu, na chvilku se přimotali do redakčního štábu a okusili kreativní atmosféru televizního studia. Byla pro nás připravena výstava soutěžních časopisů, které jsme si nejen prohlédli, ale následně i pochválili nebo zkritizovali. Poté přišla asi nejlepší část dne, a to interaktivní přednáška o vzniku pořadu Zprávičky na ČT:D. Naše redaktorka Kateřina Zahradníčková byla totiž natolik odvážná, že si šla vyzkoušet čtení na kameru, a zajistila si tak účast ve večerním vysílání. V neposlední řadě si vysloužila i vysněný hrneček s logem televize. (Pokud chcete vidět a slyšet Katku v akci, najděte si díl z 22. 11. 2019 na https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky, reportáž začíná v 1:40.)

Následovalo už jen vyhlášení výsledků, ze kterého jsme byli celkem zklamaní. Vyhlášení probíhalo velmi rychle a stroze, pouze čtením jednotlivých názvů časopisů. Bohužel „Ozvěny z Hrdlořez“ během vyhlašování nezazněly. Následně jsme se na stránkách z výsledkové listiny dozvěděli, že jsme v kategorii středních škol skončili na 15. místě. Bylo to pro nás trošku zklamání, jelikož jsme byli velmi chváleni v krajském kole. Nicméně nesmutníme, a jelikož v blízké době chystáme internetovou podobu časopisu, určitě se zúčastníme příští rok v kategorii webových e-zin. Tak nám držte palce!

Adéla Valentová