• VPŠ A SPŠ MV V PRAZE | Pod Táborem 102/5, 190 24 Praha 9 – Hrdlořezy

Exkurze třeťáků ve Světě záchranářů v Karlových Varech

Ve dnech 7. 3. 2024 a 21. 3. 2024 navštívili žáci třetího ročníku Svět záchranářů v Karlových Varech. Jedná se o vzdělávací centrum nejen pro žáky základních a středních škol, ale také pro širokou veřejnost. Celý areál je naprosto unikátní a nabízí několik stanovišť, jako například stanoviště policie, stanoviště hasičů a nemocnice se skutečnou sanitkou.

Cílem centra je naučit návštěvníky správně reagovat v určitých krizových a rizikových situacích na základě autentického prostředí.

Přednáška byla zaměřena na spolupráci složek IZS při vzniku mimořádné události, mezi které lze zařadit lesní požáry, povodně, hromadné autohavárie, letecké nehody aj. Exkurze byla rozdělena do několika přednášek, kterých se ujali příslušníci Policie ČR a Hasičského záchranného sboru, poté pak záchranáři ZZS Karlovarského kraje. Svými příběhy a postřehy z přímého výkonu přiblížili žákům dosažené praktické zkušenosti a poskytli jim tak velmi cenné poznatky při řešení mimořádných událostí.   

Ke konci exkurze si žáci vyzkoušeli po skupinkách jak správně reagovat na únik nebezpečné chemické látky do ovzduší a evakuovat náhodné občany, kteří se nacházejí v její blízkosti. Společnými silami se podařilo zadaný úkol splnit.

Vzdělávacímu centru Svět záchranářů v Karlových Varech mockrát děkujeme a těšíme se v brzké době na další společná setkání!

kpt. Mgr. David Čabrák, LL.M.

 Square 2x2svet zachranaru brezen

 

 

 

 

 

VYŠŠÍ POLICEJNÍ ŠKOLA A STŘEDNÍ POLICEJNÍ ŠKOLA MV V PRAZE

Pod Táborem 102/5
Praha 9 – Hrdlořezy

Loc: 50°5′24″N, 14°30′44″E

PODPORUJÍ NÁS

Logo skps prahalogo skp verze 1

SEKCE STŘEDNÍHO POLICEJNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ SOKOLOV

Komenského 759
356 01 Sokolov

Loc: 50°17.83429'N, 12°63.90087'E

VÝCVIKOVÉ A VZDĚLÁVACÍ STŘEDISKO KRYŠTOFOVY HAMRY

Kryštofovy Hamry č.p. 15
okres Chomutov

Loc: 50°30′11″N, 13°08′08″E

INFORMAČNÍ SYSTÉMY ŠKOLY