Dopravní akce

Dne 11. 4. 2024 se žáci třetího ročníku zúčastnili dopravně-bezpečnostní akce zaměřené na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích.

V rámci preventivní akce kontrolovaly policejní hlídky technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Jejich pozornosti neunikly ani další, zákonem stanovené povinnosti, například zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek.

Na místě byla také mobilní jednotka Centra služeb pro silniční dopravu (CSPSD). Ta žákům přiblížila svou činnost, která je zaměřena na oblast sociálních předpisů a s tím související správnou funkcí záznamových zařízení na přepravu nebezpečných nákladů podle dohody ADR, nízko-rychlostní kontrolní vážení, technický stav vozidel, upevňování nákladů aj.

Policisté se na místě všem žákům ochotně věnovali po celou dobu akce a poskytli jim další praktické znalosti, které se jistě uplatní ve výuce předmětu dopravní činnost.

Policistům ze služby dopravní policie a vedení KŘP Karlovarského kraje mockrát děkujeme a těšíme se na další společná setkání!

kpt. Mgr. David Čabrák, LL.M.

dopravní akce