Logolink OP VVV Šablony

VPŠ a SPŠ MV v Praze podala v létě roku 2019 žádost o podporu zjednodušených projektů z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání – Šablony pro SŠ a VOŠ II.
Žádost byla schválena, a tak od 1. 1. 2020 škola realizuje projekt "Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Praze - Šablony 2020", který je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování.
Patří sem např. podpora osobnostně profesního rozvoje pedagogů (možnost jejich dalšího vzdělávání, stáže, sdílení zkušeností pedagogů a odborníků z praxe, atd.), zavedení a podpora nových metod ve výuce, větší propojení teorie s praxí - spolupráce škol a zaměstnavatelů či pomoc žákům ohroženým školním neúspěchem (doučování).

Podporovanými aktivitami jsou např. šablony personální podpory (školní asistent, speciální pedagog, psycholog, sociální pedagog, kariérový poradce, koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatele), další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP), vzájemná výměna zkušeností mezi pedagogy, tandemová výuka, zapojení odborníka z praxe do výuky, projektová výuka, zájmové kluby či aktivity zaměřené na výuku s digitálními technologiemi, včetně jejich pořízení.

Šablony II ve VPŠ a SPŠ MV v Praze

Název projektu: Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Praze - Šablony 2020
Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_066/0016240
Název programu: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání
Název výzvy: Výzva č. 02_18_066 pro Šablony pro SŠ a VOŠ II - VRR v prioritní ose 3 OP
Doba realizace: 1. 1. 2020 - 31. 12. 2021
Celkové způsobilé výdaje: 800.450,- Kč

Od ledna 2020 probíhá ve VPŠ a SPŠ MV v Praze projekt "Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Praze - Šablony 2020". Škola získala finanční podporu např. na doučování, které je tak pro žáky zdarma (od ledna 2020 probíhá doučování MAT a AJ). Další oblasti, které byly podpořeny, jsou např. projektové dny mimo školu, kluby pro žáky či komunitně osvětová setkávání. Nedílnou součástí projektu je také podpora osobnostně sociálního a profesního rozvoje pedagogů v rámci jejich dalšího vzdělávání.

Přehled plánovaných aktivit ve VPŠ a SPŠ MV v Praze v letech 2020 a 2021:
Další vzdělávání pedagogických pracovníků SOŠ a VOŠ (Osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů SŠ a VOŠ)

• čtenářská gramotnost;
  • matematická gramotnost;
  • cizí jazyky;
  • osobnostně sociální rozvoj;
  • výchova k podnikavosti;
  • kariérové vzdělávání;
  • projektová výuka;
  • polytechnické vzdělávání;
  • ICT.

Klub pro žáky SOŠ

• čtenářský klub;
  • klub občasnského vzdělávání a demokratického myšlení.

Doučování žáků SOŠ

• matematika
  • anglický jazyk

Projektový den mimo školu pro žáky SOŠ